20 студзеня, у шосты школьны дзень, гімназісты 11 “У” і “Я” класаў пад кіраўніцтвам настаўнікаў беларускай мовы і літаратуры Я.І.Макей, Е.М.Даўлюд правялі інтэлектуальную гульню “Славутыя людзі зямлі беларускай” для навучэнцаў 9-х класаў.

20 студзеня, у шосты школьны дзень,  гімназісты 11 “У” і “Я” класаў пад кіраўніцтвам настаўнікаў беларускай мовы і літаратуры Я.І.Макей, Е.М.Даўлюд правялі інтэлектуальную гульню “Славутыя людзі зямлі беларускай” для навучэнцаў 9-х класаў.

Гімназісты прадэманстравалі выдатныя веды ў галіне літаратуры, мастацтва, гісторыі, архітэктуры, музыкі.

Праведзенае мерапрыемства садзейнічала развіццю вуснага маўлення і мастацкага густу гімназістаў, фарміраванню павагі да Радзімы і яе знакамітых асоб.