Министерство образования Республики Беларусь.
Отдел образования, спорта и туризма администрации Октябрьского района г. Гродно
Государственное учреждение образования
"ГИМНАЗИЯ №1 имени академика Е.Ф.Карского г. Гродно"

12 мая 2018 года, у шосты школьны дзень, у нашай гімназіі прайшоў І-ы фестываль інтэлектуальных гульняў “Кубак акадэміка Я.Ф. Карскага”

12  мая 2018 года, у шосты школьны дзень, у нашай гімназіі прайшоў І-ы фестываль інтэлектуальных гульняў “Кубак акадэміка Я.Ф. Карскага”. За шматгадовую гісторыю існавання гімназіі нашы вучні заўсёды займаліся інтэлектуальнымі гульнямі і шмат разоў станавіліся чэмпіёнамі і прызерамі абластных і рэспубліканскіх чэмпіянатаў і турніраў. На гэты раз наша гімназія ўпершыню стала гаспадаркай і хатняй пляцоўкай для правядзення фестывалю абласнога ўзроўню.


33-ы каманды, больш за 200 удзельнікаўу спякотныя майскія дні сабраліся ў актавай залі нашай гімназіі, каб змагацца за “Кубак акадэміка Я.Ф. Карскага”. Надзіва для першага разу, фестываль аказаўся прадстаўнічым.

Удзел ў фестывалі прынялі каманды з г. Ліда, Слонім, Масты,Свіслач, г. п.Поразава, Карэлічы, Мірі а. г. Рацічы.  Г. Гродна быў прадстаўлены шматлікімі камандамі, як тымі, што не першы год займаюцца інтэлектуальнымі гульнямі, так і пачынаючымі. Наш горад прадстаўлялі каманды з нашай гімназіі, Гродзенскага абласнога палацу творцасці дзяцей і моладзі, Гродзенскай гарадской гімназіі, гімназій № 3, 6, 9, 10, СШ №3, 15, 38.

Юнакі спаборнічалі ў індывідульнай гульне “Свая гульня”, камандных гульнях “Свая гульня” і “Што?Дзе?Калі?” у трох узроставых катэгорыях: дзеці (да 7-га класа), ювеналы (8-9 клас), юніёры (10-11 клас).

Атрымала кубак і пераможцам турніра стала каманда”Креатив” з ГПТДіМ/Гімназія №6 г. Гродна.

 

Дыпломы па ўзроставых катэгорыях:

Індывідуальная “Свая гульня”:

Юніёры

  1. Лаўранчук Аляксей, каманда “Фрам”, ГПТДіМ/Гімназія №10 г. Гродна
  2. Токць Рыгор, каманда “Алая Альфа”, ГПТДіМ/ГрГГ
  3. Алешчык Анастасія, каманда “Levelup” ГПТДіМ/Гімназія №6 г. Гродна
  4. Лаўранчук Сяргей, каманда “Фрам”, ГПТДіМ/Гімназія №10 г. Гродна

Ювеналы

  1. Данільчанка Станіслаў, каманда “АВСдешки”, Гімназія №1 ім. ак Я.Ф. Карскага г. Гродна
  2. Сіманковіч Аляксандр, каманда “LightofKnowledge”,Гімназія №1 ім. ак Я.Ф. Карскага г. Гродна
  3. Шока Екацярына, каманда”Креатив”, ГПТДіМ/Гімназія №6 г. Гродна.

Дзеці

  1. Віхараў Мікіта, каманда “Румлёўскія цмокі”,Гімназія №1 ім. ак Я.Ф. Карскага г. Гродна
  2. Магілявец Дзяніс, каманда “ЗаЙчатки Разума”, Гімназія №1 ім. ак Я.Ф. Карскага г. Гродна
  3. Смелякоў Дзяніс,каманда “Румлёўскія цмокі”,Гімназія №1 ім. ак Я.Ф. Карскага г. Гродна

Камандная “Свая гульня”

Юніёры:

  1. “Алая Альфа”,ГПТДіМ/ГрГГ
  2. “Фрам”, ГПТДіМ/Гімназія №10 г. Гродна
  3. “Форсети”, Гімназія №9 г. Гродна

Ювеналы:

  1. ”Креатив”,ГПТДіМ/Гімназія №6 г. Гродна
  2. “LightofKnowledge”, Гімназія №1 ім. ак Я.Ф. Карскага г. Гродна
  3. “АВСдешки”, Гімназія №1 ім. ак Я.Ф. Карскага г. Гродна

Дзеці:

  1. “Румлёўскія цмокі”, Гімназія №1 ім. ак Я.Ф. Карскага г. Гродна
  2. “ЗаЙчатки Разума”, Гімназія №1 ім. ак Я.Ф. Карскага г. Гродна
  3. “Убик”, СШ №15 г. Гродна

“Што?Дзе?Калі?”

Юніёры

  1. “Правые”, Гімназія №1 ім. ак Я.Ф. Карскага г. Гродна
  2. “Шантрапэ”, Лідскі РЦТДіМ
  3. “Фрам”, ГПТДіМ/Гімназія №10 г. Гродна

Ювеналы

  1. ”Креатив”,ГПТДіМ/Гімназія №6 г. Гродна
  2. “АВСдешки”, Гімназія №1 ім. ак Я.Ф. Карскага г. Гродна
  3. “LightofKnowledge”,Гімназія №1 ім. ак Я.Ф. Карскага г. Гродна

Дзеці

  1. ЗаЙчатки Разума”, Гімназія №1 ім. ак Я.Ф. Карскага г. Гродна
  2. “Кристалл”, г.п. Карэлічы, СШ №2
  3. “Румлёускія цмокі”,Гімназія №1 ім. ак Я.Ф. Карскага г. Гродна

Агульны залік:

Юніёры

  1. “Креатив”,ГПТДіМ/Гімназія №6 г. Гродна
  2. “Фрам”, ГПТДіМ/Гімназія №10 г. Гродна
  3. “Правые”, Гімназія №1 ім. ак Я.Ф. Карскага г. Гродна

Ювеналы

  1. “Креатив”,ГПТДіМ/Гімназія №6 г. Гродна
  2. “АВСдешки”, Гімназія №1 ім. ак Я.Ф. Карскага г. Гродна
  3. “LightofKnowledge”,Гімназія №1 ім. ак Я.Ф. Карскага г. Гродна

Дзеці

  1. “Румлёускія цмокі”,Гімназія №1 ім. ак Я.Ф. Карскага г. Гродна
  2. “ЗаЙчатки Разума”, Гімназія №1 ім. ак Я.Ф. Карскага г. Гродна
  3. “Убик”, СШ №15 г. Гродна

Спадзяемся, фестываль інтэлектуальных гульняў “Кубак акадэміка Я.Ф.Карскага” стане добрай традыцыяй нашай гімназіі!


IMG_20180512_122049 IMG_20180512_121522 IMG_8224 IMG_8222 IMG_8217 IMG_8211 IMG_8202

Комментариев еще нет.

Оставить комментарий