У шосты школьны дзень у паралелі вучняў 2-х класаў гімназіі № 1 імя акадэміка Я.Ф.Карскага ў рамках дэкады Карскага адбылася інсцэніроўка беларускіх казак “Сустрэча з казкай”

У шосты школьны дзень у паралелі  вучняў 2-х класаў гімназіі № 1 імя акадэміка Я.Ф.Карскага ў рамках дэкады Карскага адбылася інсцэніроўка беларускіх казак “Сустрэча з казкай”.

Вучні інсцэніравалі такія казкі як “Зайчыкі” (2н клас), “Як кот звяроў напалохаў” (2у клас), “З рога ўсяго многа” (2э клас), “Рэпка” (2ю клас), “Пых” (2я клас). Дзеці паказалі артыстызм, творчасць, арыгінальную пастаноўку, сцэнічнае майстэрства, правільную сцэнічную мову. Прыгожыя дэкарацыі да казак дапамагалі рабіць бацькі.

У зале прысутнічалі госці: мамы, таты, бабулі, дзядулі вучняў, настаўнікі.  З увагай і задавальненнем былі прагледжаны казкі, прапанаваныя другакласнікамі. У канцы мерапрыемства ўсе вучні былі ўзнагароджаны дыпломамі розных намінацый. Першыя крокі ў сцэнічным майстэрстве былі ўдалымі для вучняў. Добры настрой быў адзначаны ў кожнага ўдзельніка і гледача.

Да новых сустрэч на школьнай сцэне!

8jv-UIeNrzA 9F-cbfCW5TU BjTvvjxuoqw C1UvjJVFZNo FLBKCPbwIlw hg-tvtDzm44 J345PRiBk6o kTjtE0T3_eM N1Et0hbvwNg otMQL7GHRJQ PWDvZnQXCkg SlfYvIZ2spU