Кожны год па ўсяму міру праходзіць трацыйны Фэст экскурсаводаў. Прафесійныя экскурсаводы ладзяць свае экскурсіі, выставы і экспазіцыі для ўсіх жадаючых задарма.

Кожны год па ўсяму міру праходзіць трацыйны Фэст экскурсаводаў.

І на гэты раз па Гродзенскай вобласці было праведзена 53 экскурсіі.
Вучні нашай Гімназіі гэтаксама прынялі ў іх удзел.
Яны адведзілі выставу ў найстарэйшым турыстычным бюро нашай краіны «Спутнік», прысвечаную Героям-Касманаўтам.

Вучні ўслыхалі інфармацыю пра першых Герояў космаса Ю.Гагарына, Г.Цітова, А.Нікалаева, П.Паповіча, В. Церашковай, вуліцы г. Гродна, названых у іх гонар і цікавыя аб’екты, якія там знаходзяцца, гісторыю турыстычнага руху Гродзенскай вобласці, пабачылі аўтэнчіныя прадметы таго часу.
Экспазіцыю складаюць рэчы гадоў першага этапу асваення космасу з прыватнай калекцыі Старыцына Аляксандра Віталлевіча.

IMG_9157 IMG_9152 IMG_9148 1