Група гімназістаў, якія займаюцца ў аб’яднанні па інтарэсах «Гродназнаўства», наведалі жемчужыну гродзенскай архітэктуры Фарны касцел.

Вучні ўжо некалькі год займаюцца вывучэннем роднага горада і іх можна лічыць амаль прафессійнымі экскурсаводамі. З дазволу ксендза-пробашча яны падняліся на гадзіннікавую вежу да самага даху, пабачылі арган, калакала і гадзіннікавы механізм, вузкія лесвіцы, унутраную кладку сцен.

Нешмат хто з гарадзенцаў, нават прафесійных гісторыкаў, можа ганарыцца, што знутры бачыў і адведваў гэтыя рэчы і месцы Фарнага касцёлу, панараму горада з яго самага сэрца на вышыні палётаў птушак! Пасля з юнымі экскурсаводамі настаўнікамі гімназіі быў праведзены занятак з падрабязным тлумачэннем элементаў алтарэй, дэкора, помнікаў унутранага ўбранства касцёлу.

Адміністрацыя, настаўнікі і вучні гімназіі выражаюць шчырую падзяку курыі Фарнага касцелу і асабіста ксяндзу-пробашчу Яну Кучынскаму і ксендзу Антонію за аказаную дапамогу у правядзенні занятка!

IMG_8047 IMG_8045 IMG_8044 IMG_8042 IMG_8039 IMG_8037 IMG_8022 IMG_8014 IMG_8010 IMG_7978 IMG_7972 IMG_7969 IMG_7968 1